banner isbank

2017 Yılı Bayanlar Rize İl Birinciliği

Türkiye Satranç Federasyonu 2017 yılı etkinlik takviminde yeralan 2017 Yılı Bayanlar Rize İl Birinciliği turnuvası 2 Mart Rize'nin Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında 25-26 Şubat 2017 tarihlerinde Rize GHSİM Satranç Eğitim Merkezinde yapıldı. Turnuvaya 32 sporcu başvurdu. 22 sporcunun katılımı ile turnuva tamamlandı.

 

5 tur üzerinden oynanan turnuvada ilk dört derece şu şekilde oluştu.

1. Öykü Serdem UZUNLAR

2. Gamze SELEK

3. Şevval BAL

4. Nida Nur ÖNER

Turnuvada ilk dört dereceyi alan sporculara madalya, başarı belgesi ve hediye verildi. Türkiye Satranç Federasyonu yarışma yönergesi gereği turnuvada 1. olan sporcu federasyon imkanlarıyla 05-11 Mart tarihleri arasında Antalya Mardan Palace Hotel'de yapılacak olan ve 1 hafta sürecek olan Türkiye Kadınlar Şampiyonasında Rize'yi temsil etme hakkı kazandı. Bu sonuçlarla turnuva birincisi Öykü Serdem UZUNLAR 2017 yılı bayanlar Rize İl Bİrincisi olarak 05-11 Mart tarihleri arasında Antalya'da Rize'yi temsil etme hakkı kazanmıştır. 

 

Dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik eder, İlimizi temsilen Antalya'da Türkiye şampiyonasında Rize adına yarışacak olan Öykü Serdem UZUNLAR'a başarılar dileriz.