banner isbank

Satranç Haberleri

TEBRİK EDİYORUZ

Rize Milletvekilimiz, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın BAK'ı tebrik eder, üstün başarılar dileriz. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA SATRANÇ TURNUVASI

15 Temmuz Haftası Şehitleri Anma Programı Sportif Etkinlikler Çerçevesinde İlimizde 15 Temmuz Şehitleri Anma Satranç Turnuvası Düzenlenecektir. Turnuva Yıldızlar Genel Kategorisinde yapılacak olup 2003-2004-2005-2006 Doğumlu TSF lisanslı tüm sporcular turnuvaya başvurabilir.

YÖNERGE İÇİN TIKLAYINIZ...

TURNUVA KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ... 

 

SATRANÇTA DÜNYA BEŞİNCİSİ OLDUK

finalmacrusya

 

Bugün TSİ 11.00'de başlayan 9.tur maçlarıyla sona eren 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası'nı milli takımımız, son turda Belarus'a 2,5-1,5 kaybetmesine karşın ABD ve Ukrayna gibi satranç devlerinin önünde 10 puanla 5. sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı!

 

novec 17

Devamını oku...

TÜRKİYE DERECESİ YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

img-20170621-wa0006

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ tarafından verildi.
 

Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Devamını oku...

2017 FIDE SATRANÇ KURALLARININ YORUM VE AÇIKLAMALARI

 

1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak FIDE satranç kurallarının yorum ve açıklamaları Merkez Hakem Kurulu tarafından yayınlandı.

 

Merkez Hakem Kurulunun yorum ve açıklamaları MHK başkanı IA Güran ÜNAL tarafından FIDE kural komisyonu ve FIDE hakem komisyonuna danışılarak kaleme alınmıştır.

 

YENİ KURALLAR VE YORUMLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ...

 2017_fide_satranc_kurallar_mhk_yorumlar.pdf