banner isbank

Satranç Haberleri

SOKAKTA SATRANÇ VAR

  RİZE “SOKAKTA SATRANÇ VAR” PROJESİNDE BULUŞTU

Türkiye'nin 81 ili, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen "Sokakta Satranç Var" projesi kapsamında bir hafta boyunca sokaklara taşarak büyük bir coşkuyla satranç oynadı. 11 Eylül 2017 Pazartesi gününden beri tüm yurtta düzenlenen etkinlikler, her yaştan satranç severin yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleşti.
 
Bu kapsamda ilimiz Rize’de de bir hafta boyunca satranç etkinlikleri düzenlendi. Sokaklarda, parklarda, meydanlarda ve sahillerde satranç oynandı.

Devamını oku...

2017 FIDE Hakem Semineri Rize'de Düzenlenecek

fide-chess11

 

FIDE Hakem Semineri 21 - 24 Eylül 2017 tarihleri arasında Rize'de düzenlenecektir.

KATILIM KOŞULLARI :

1- Tescil tarihi itibariyle bir yılını dolduran ve vizelerini yaptırmış olan ulusal hakemler katılabilirler.

2- Katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlıdır. Başvuru sayısının kontenjandan fazla olması durumunda norm sayısına öncelik verilecektir.

3- Eğitim ve sınav dili İngilizce olup, kursiyerlere İngilizce ders notu verilecektir.  
4- Kurs katılım ücreti 400 TL'dır. Kursiyerler kurs katılım ücretlerini 11 Eylül 2017 tarihine kadar Türkiye İş Bankası Ankara Şubesi 4200 Şube Kodu - 593 08 38 numaralı TSF lisans hesabına yatırmalı ve açıklama kısmına "Ad - Soyad - 2017 FIDE Hakem Semineri Katılım Bedeli" notunu yazmalıdırlar. 

FIDE'nin web sitesinde yayınlanan duyuruda belirtilen 20 Euro katılım ücreti yatırılmayacaktır. Bu bedel TSF'ye yapacağınız ödemeye dahil edilmiştir.

MÜRACAAT :

1- Kursa katılmak isteyen adayların, kurs katılım ücretlerini yatırdıklarına dair dekontlarını 11 Eylül 2017 tarihine kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine göndermeleri gerekmektedir.

KONAKLAMA :

1- Konaklamalarını Federasyonumuz imkanları doğrultusunda gerçekleştirmek isteyen kursiyerler için önümüzdeki günlerde bu haber içerisinde gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Aday Hakem Kursu Tamamlandı

hakemsemineri

 

22-23-24 Ağustos 2017 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu Rize İl Temsilciliğince Rize Gençlik Merkezinde düzenlenen Aday Hakem Kursu 25 kursiyerin katılımıyla sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi FA Ahmet UÇTU tarafından verilen kurs sonunda başarılı olan kursiyerler aday hakem olmaya hak kazandılar. 

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

2017 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

  

2017 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası  Miller Holding sponsorluğunda 5-10 Eylül 2017 tarihleri arasında ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli – Kapalı Spor Salonu Çanakkale'de gerçekleştirilecektir. 
DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

 

ADAY HAKEM BAŞVURULARI BAŞLADI

adaykokart

İlimizde TSF Merkez Hakem Kurulu tarafından 22-23-24 Ağustos 2017 tarihlerinde Aday Hakem Kursu açılacaktır. Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Kurs başvurusunda bulunacakların belirlenen kurs ücretini haberin devamında bulunan ekli dosyada göreceğiniz hesap numarasına yatırarak, dekontunun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   eposta adresine gönderilmesi, ekli dosyada göreceğiniz istenilen evraklarında kursun ilk günü kurs yöneticisine elden teslim edilmesi gerekiyor.

 

(Dekontun açıklamasına Kursiyerin Adı Soyadı, Kurs İli, Kurs Türü, Hakem Kurs Bedeli ifadesi) eklenmelidir. Örnek Açıklama(Ali VELİ Rize Aday Hakem Kurs Bedeli)

KATILIM ŞARTLARI 

 

aday_hakem_kurs_evraklar_2017.doc 

 

Bilgi İçin:

Ersoy USTAOĞLU

TSF Rize İl Temsilcisi

530 7706553