banner isbank

Satranç Haberleri

ANTRENÖRLÜK KURSU İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

17.01.2018 tarihi itibariyle kurs kayıtları kapanmıştır. Yeni kayıt alınmamaktadır.

Okullararası minikler-küçükler-yıldızlar-gençler satranç yarışmaları

kupa

 

Okullararası minikler-küçükler-yıldızlar-gençler satranç yarışmaları 19.02.2018-23.02.2018 tarihleri arasında Rize GHSİM Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılacaktır. Yarışmalara katılacak olan okullar tarafından ekteki form bilgisayar ortamında her kategori için ayrı ayrı eksiksiz doldurularak, okul müdürü mühürlü/imzalı taratılarak 14 Şubat 2018 Çarşamba Saat 17:00’ye   kadar   Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   e-posta adresine gönderilecektir.(Form belirtilen bu e-posta adresi dışında herhangi bir yere gönderilmeyecek, teslim edilmeyecektir.) 14 Şubat 2018 tarihinden sonra yapılacak başvurular kesinlikle işleme alınmayacaktır.

 

Devamını oku...

ÖNEMLİ DUYURU

tyg gorsel20-26 Ocak 2018 tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan 2017 - 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonası’na Rize adına katılacak olan sporcular için kafile listesi hazırlanıp Valilik onayı alınacaktır.

Şampiyonalara katılacak olan sporcuların mutlaka il kafile listesinde yer almaları gerekmektedir. "Veli İzin Belgesi", “Sağlık Raporu” belgelerinin hazırlanarak 10 Ocak 2018 tarihine kadar İl Temsilciliğimize teslim etmeleri gerekmektedir.

Şampiyonaya bireysel kayıt yaptırılmış olunsa dahi il kafile listesinde yer almayan hiçbir sporcu şampiyonada yarışamaz.

Şampiyonaya katılacak olan sporcu velilerinin resmi prosedürün tamamlanması için mutlaka il temsilciliğimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir. 

Şampiyona detaylarına ait yönergeleri mutlaka okuyunuz.

KÜÇÜKLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI SAYFASI


YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASI SAYFASI


 İl Temsilciliği Telefon: 0530 7706553

FIDE SATRANÇ KURALLARINDA YENİ DÜZENLEME

fide-logo

FIDE Satranç Kuralları 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde FIDE Kural Komisyonunca tekrar düzenlendi. Normal Satranç Kuralları içinde yapılan yeni düzenlemede “Madde 7: Kuraldışı Durumlar” mevcut uygulama ve anlam değişmeksizin madde numaraları düzenlenerek tekrar kaleme alındı. “EK. A Hızlı Satranç Kuralları” nda ise önemli değişiklikler yapıldı.(Değişiklikler metin içinde kırmızı ile gösterilmiştir.)

01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni kurallara ve MHK yorumlarına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

YENİ HALİYLE FIDE KURALLARI

1.KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLÜK ve 2.KADEME ANTRENÖRLÜK KURSU AÇILACAKTIR

satranc-belgeBildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği MEB’e bağlı tüm okullarda satranç branşında egzersiz açacak eğitmenlerin federasyonumuz tarafından verilen antrenör belgesine sahip olması ve etkinlik dönemine ait güncel vizesi olması gerekmektedir.

Bu itibarla gelen talepler doğrultusunda Türkiye Satranç Federasyonu Rize İl Temsilciliğimizce en yakın zamanda 1.Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu ve 2.Kademe Antrenörlük Kursu açılması planlanmaktadır. 

1.Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Ücreti:250 TL kurs + Vize:75 TL+ Sporcu lisans ücreti:40 TL olmak üzere Toplam:365,00 TL alınacaktır.

2.Kademe Antrenör Kursu Ücreti: 500,00 TL kurs + 150,00 TL vize ücreti olmak üzere Toplam:650,00TL alınacaktır.

Kurslarımızın katılımcı sayısı 35 kişi ile sınırlıdır. Kursun açılabilmesi için en az 30 kayıt olması gerekmektedir. Yeterli sayıya ulaşıldığında kurs tarihleri ilan edilecektir.

Kurslara katılacakların ekteki linklerde belirtilen şartlara haiz olmaları ve öncelikli olarak hangi kursa katılacaksa o kurs ücretini belirtilen hesap numarasına yatırarak dekontunun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine eposta ile gönderilmesi gerekmektedir. Dekontun il temsilciliğimize ulaştığına dair 0530 7706553 nolu telefondan teyit almaları gerekmektedir. Kursiyer katılımcı sıralaması dekontların il temsilciliğine ait eposta adresine ulaşma sırasına göre yapılacaktır. Kursiyer sayısı sınırlı olduğundan bu hususa özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Katılımcı listeleri http://rize.tsf.org.tr adresinden belli aralıklarla güncellenip yayınlanacaktır.

Kursiyerlerin Kursa Katılım Dilekçesini ve ekte yer alan "Antrenörlük Şartları ve Gerekli Evraklar" listesindeki belgeleri tamamlanarak, kurs öncesi satranç il temsilcisine teslim edilmesi gerekmektedir. 


1.Kademe Yardımcı Antrenör Kursu ilgili Detaylar ve Gerekli Evraklar İçin Tıklayınız 

 

2.Kademe Antrenörlük Kursu ile ilgili Detaylar ve Gerekli Evraklar İçin Tıklayınız