banner isbank

SATRANCI YAZDILAR

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.
  

Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Gençler, kendilerini en iyi ifade edebildikleri resim, kompozisyon ve şiir kategorilerinde bin 962 eser ortaya koydu.


 
Yarışma kapsamında, öğrenciler "Neden Satranç Oynuyorum" sorusuna bin 119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile cevap verdi. Yarışmaya katılan bin 962 eserden 90'ı seçilirken ilk 10'u dereceye girdi.

  
Yarışmada Şiir dalında ortaokul kategorisinde Rize Denizciler Ortaokulu öğrencisi Sedanur UZUN Türkiye 1.’si Oldu. Türkiye birincisi olan öğrencimiz federasyonumuz tarafından Tablet Bilgisayar, Ahşap Satranç Takımı ve Satranç Kitabı ile ödüllendirilecektir.

Ödül alan eseri: http://www.tsf.org.tr/images/stories/2016-2017/ana2/yarisma/siir/orta/sedanur_uzun_1.jpg
  

Kompozisyon dalında ortaokul kategorisinde Rize Denizciler Ortaokulu öğrencisi Zülküf Berat BAŞ Türkiye 7.’si oldu. Türkiye yedincisi olan öğrencimiz federasyonumuz tarafından Ahşap Satranç Takımı ve Satranç Kitabı ile ödüllendirilecektir.

Ödül alan eseri: http://www.tsf.org.tr/images/stories/2016-2017/ana2/yarisma/kompozisyon/ortaokul/zulkuf_berat_bas_6.jpg
  
Yine Kompozisyon dalında lise kategorisinde Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Yarennur EKŞİ Türkiye 8.’si Oldu. Türkiye sekizincisi olan öğrencimiz federasyonumuz tarafından Ahşap Satranç Takımı ve Satranç Kitabı ile ödüllendirilecektir.

Ödül alan eseri: http://www.tsf.org.tr/images/stories/2016-2017/ana2/yarisma/kompozisyon/lise/yarennur_eksi9.jpg
  
Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Rize İl Temsilciliği aracıyla kendilerine ulaştırılacaktır. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 

Genel sıralama listesi: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/11469-resim-kompozisyon-ve-siir-yarismasi-sonuclandi
 


 Ersoy USTAOĞLU

TSF Rize İl Temsilcisi